Skip to content

Görülesi yerler

Yaz mevsiminde herkes tatilde güneşlenip ter dökerken biz de Mersin’in sıcağında proje peşinde ter dökmeye devam ediyoruz. Dolayısıyla benim görülecek yerler önerim meren ve düygü gibi gerçek hayattan değil ancak sanal dünyadan olabiliyor.

Eğer bugüne kadar denk gelip rss’ine abone olmadıysanız -ki gördüyseniz mutlaka rss’ine abone olmuşsunuzdur- mutlaka görmeniz gereken iki güzel blogu bugün hatmettim.

Birincisi siz hayatın akışına kapılmış sürüklenirken, memlekette olan biten, kimsenin elleşip göz önüne çıkarmadığı bazı detayları görmenize yardımcı olan ayrıca keyifli anılarıyla dakikalarınızı renklendiren Koray Löker’in bilöker‘i. Bolca okunası, üstüne düşünülesi yazılar barındırıyor. Sanatçı ruhunun hassasiyetiyle çoğu kişinin gözünden kaçan hassas noktalara temas ediyor, insanın ufkunu genişletiyor ve fakat normalde görmeyip duymadığınız için aklınıza takılmayan aksaklıkları sıkıntıları gösterip dertlerinize yeni dertler katıyor.

İkincisi de Doruk Fişek’in biraz yemek biraz iş az da serzeniş tadında, okurken karnınızı acıktıracak, olmadık şeyler canınız çektirecek seyir defteri. Eğer benim gibi geçmişe doğru kaptırıp okumayı düşünürseniz -ki başlayınca duramayacak bunu yapacaksınız- baştan uyarayım. Öncelikle güzel yemek yazılarıyla karnınızı acıktıracak, siz tam yiyecek almaya giderken size göstereceği ilginç bir ipucu ya da betikle sizi tekrar yerinize oturtacak, betik işlerken okumaya devam ettiğinizde birşeylere sinirlenmenize yol açıp iştahınızı kaçıracak sonuç olarak size muallakta dakikalar geçirtecek. Bence bu blogu her daim mevsiminde okumak lazım. :)

Bir yandan tweet’liyorum, bir yandan blog’a yazıyorum. 3 ay sonra laptop’uma mı kavuştum ne :D

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.