Skip to content

iPad notları – Girizgah

Son dönemlerde sürekli yeni teknolojik oyuncaklar piyasaya çıkıyor. Arz kendi talebini yaratıyor, insanlar bu ürünleri kapışıyorlar. Ben de maddi durumlar, alternatiflerin çokluğu, kararsızlıklar derken bu gelişmeleri bir süredir kişisel bilgisayarım bile olmadan, uzaktan iç çekerek takip ediyor(d)um. Lakin geçen hafta yeni bir hayata başlamanın arifesinde altyapı yatırımı olarak bu zinciri kırmaya karar verdim.

3kg’luk laptop taşımaktan belim büküldüğünden buna daha fazla dayanamayacağımı düşünüp netbook almaya karar verdim. Geçmişten kalma alışkanlıkla, netbookların en gelişmişini hedeflemek yerine bana en uyanını aramaya başladım. Açıkçası makine başında vaktimin çoğu uzak makinelere bağlı siyah ekranlarda geçtiğinden hedefimi pek de yüksek tutmadım. Tam kendime uygun netbooklar bulmuşken, tabletlerin de netbooklardan aşağı kalmadığını, hatta taşınabilirlik yönünden çok daha iyi olduğunu ve gerekirse aparatlarla netbook gibi de kullanılabildiklerini gördüm. Tuba’dan da az biraz gaz alınca fikrimi değiştirdim ve yolun sonunda bir iPad sahibi oldum.

Cihazın incelemeleri, detayları heryerde mevcut. Zaten bu konularda bana pek laf düşmez. Ama cihazı kullanırken karşılaştığım sıkıntıları, çözüm yollarını buraya kısa kısa not edeceğim. Benim gibi bu dünyaya yabancı, aynı yollardan geçen birilerine faydası olursa ne ala.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.